Zavřít hledání

#Book ###on Demand

Systémy pro výrobu knižních bloků a knih

Popis

Vydavatelé si mohou objednat menší množství knižních titulů nebo jen jejich jednotlivé kopie, aby tím zkrátili dobu potřebnou k uvedení titulu na trh nebo snížili skladové zásoby, našli nové příležitosti na trhu se specializovanými publikacemi či novými autory a v neposlední řadě minimalizovali objem vratek. Naše automatizované linky si s takovými výzvami hravě poradí. Vyberte si řešení odpovídající vašim potřebám:
Zobrazit celý popis Skrýt podprobnosti

KNIŽNÍ BLOK

Nabízíme vysoce produkční linky pro zpracování knižních bloků (Stack 2020 & 2030),  signatury 4-6-8 (StreamFolder f20 a f30) popř. signatury 16-18 (Libra One), s nebo bez lepení a s různými úrovněmi automatizace při změně jobů (šířka, výška, způsob vyřazení). S automatickým systémem výměny rolí Zero Speed Splicer u40 tisknete kontinuálně bez přerušení i v případě potřeby různých typů papírů. Tiskněte tak jeden titul za druhým bez ohledu na jeho velikost či požadovaný typ papíru.

Knihy, jedna za druhou

Libra One je plně automatizovaný systém pro výrobu lepených knižních bloků z role (šířky až 500 mm), potištěné 2-up a 3-up (signatury 12 a 18) pro následnou vazbu. Může pracovat in-line s tiskovými systémy nebo off-line, rychlostí až 130 m/min.
Každý knižní blok může být složen z variabilního počtu stran, tak je zajištěna produkce bloků on Demand, tj. jejich proměnlivost ve velikosti i tloušťce.
Lepené knižní bloky jsou stohovány na offset pro snazší manipulaci a následný transport.

Patentované konstrukční řešení, dynamická změna (on-the-fly) způsobu perforace (horizontální i vertikální), proměnlivá délka řezu a skladu, podpora smíšených způsobů vyřazování na roli s dynamickou změnou (on-the-fly) z 2-up na 3-up, vše plně automatizované a rychlé, poznejte i Vy výhody systému Libra One.
Díky další jedinečné vlastnosti jsou minimalizovány odpadní stránky a to zmenšením velikosti posledního archu. V závislosti na počtu stránek každé knihy mohou být poslední archy zkráceny na délku 8 stranných (2-up) a 12-stranných (3-up) signatur, což minimalizuje počet bílých stránek na konci každé knihy.

Libra One CS

Libra One CS je plně integrovatelný a automatizovaný systém, který umožňuje tvorbu variabilních knih, proměnlivých v rozměru, tloušťce i způsobu vyřazování.

Vzhledem k dlouhodobě se snižujícímu průměrnému počtu knih, je Libra One CS řešením, které vám umožní flexibilní produkci, díky čemuž zvýšíte svojí konkurenceschopnost a otevřou se vám nové příležitosti.

Libra One CS umožňuje uživatelům dosáhnout nových trhů, kde jsou krátké cykly nezbytností – příručky, limitovaná vydání, publikování nových autorů, umělecké knihy, výzkumné práce, finanční zprávy a další. Maloobjemové publikace se tak stávají obchodní příležitostí nikoli překážkou.

Stack 2320 archový sklad

Vysoce výkonné řezání a stohování, bezkonkurenční spolehlivost. Řešení Cut & Stack nabízejí 1-up, 2-up nebo 3-up režimy stohování při dynamickém řezání, rychlostí až 180 m/min.

Systémy s technologii Smooth-Web zajišťují šetrnou a spolehlivou manipulaci i s velmi lehkými papíry, jedná se o nejnovější generaci synchronizačních modulů.

Na příklad Cutter c23 s duálním rotačním nožem umí jednoduché nebo variabilní dvojité řezání při tisku na spad. Stacker s20 nabízí spolehlivé a cenově výhodné zpracování většiny aplikací, oproti tomu Stacker s30 se vyznačuje vyšší rychlostí provozu a možností zpracování papírů s nízkou gramáží. 
Stack 2320 pak může být přes Feeder 568 připojen k finisherům třetích stran. Zároveň nabízí možnost střídavého výstupu – stohy pro off-line zpracování nebo in-line výstup do binderu.

StreamFolder 2030

Systém StreamFolder umožňuje variabilní produkci knih, vytváří knižní bloky složené ze 4 nebo 6 signatur. Vytvořené knižní bloky mají extrémně přesné zarovnání stránek a díky systému skládání se eliminuje přirozený průhyb papíru a výsledkem jsou velmi ploché knihy prvotřídní kvality.

StreamFolder f20 používá pro 3-up aplikace sklad Z-fold, čímž poskytuje podstatné výhody oproti konkurenčním systémům s C-fold. Každá role papíru se nepatrně liší šířkou, pouze StreamFolder může zaručit pevné zarovnání stránky ve hřbetu, bez ohledu na tyto rozdíly.

PAPERBACK

Systémy pro plně variabilní vázání knih vč. variabilního třístranného ořezu, s množstvím alternativ (knižní bloky, 20″ nebo 30″ role, cut-sheet) a typů obálek (měkké, skládané i koncové listy). Plně automatizované výrobní linky s výkonem až 800 knih za hodinu, přičemž každá kniha může být odlišná od další, bez omezení.

Libra 800

Libra 800 je jedinečný plně automatizovaný a integrovatelný systém, který nabízí maximální variabilitu ve zpracování knih, lišících se rozměry, tloušťkou i typem obálky (měkká, měkká s klopou nebo pásková vazba). 
Díky své modulární konstrukci lze systém konfigurovat na míru vašim potřebám, může zahrnovat moduly: Variable Perfect Binder, Variable Three-Knife Trimmer a On-Demand Cover Maker.

Libra VT

Libra VT automatizuje proces řezání a ořezávání knih nezávisle na velikosti či tloušťce (on-the-fly) při rychlosti až 800 knih za hodinu, to vše bez potřeby zásahu operátora. Proces je řízen pomocí skenerů čárových kódů tištěných na každé knižní obálce. Pro poloautomatický nebo ruční provoz je k dispozici dotyková obrazovka pro zadávání dat.

Libra VT je použitelná i samostatně, své uplatnění tak může najít i v dalších oblastech dokončujícího zpracování.

Systém tvorby brožur

Systémy BMS nabízí plně automatizované zpracování širokého spektra brožur od šekových knížek přes cestovní poukázky, recepty, vstupenky, stravenky atd.

K dispozici jsou řešení na míru, která splňují široké požadavky zákazníků (vícenásobný vstup, šící jednotka, pásková vazba, stohování brožur, balicí stanice…), vše nezávisle a volitelně.

Video

Spojte se #s námi#.

Zákaznický servis